Chirurgija - Lentvario Klinika
829
page-template-default,page,page-id-829,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1020

Chirurgija

— Kačių sterilizacija: ką svarbu žinoti?

 

Vis daugiau šeimininkų ryžtasi sterilizuoti savo kates – tai padeda išvengti nepageidaujamo kačiukų prieaugio, be to, kačių sterilizacija sumažina įvairių susirgimų tikimybę ir pagerina augintinės gyvenimo kokybę. Nesterilizuotos katės rujos metu tampa neramios, ima garsiai kniaukti, raitytis, šlapintis netinkamoje vietoje, ir t.t. Nors kačių šeimininkai kartais  teiraujasi, ar tai tikrai reikalinga, ir baiminasi, kad katei gali skaudėti, tačiau atlikus šią procedūrą paprastai pripažįsta, kad tai buvo vienas geriausių sprendimų.

Plačiau...

 

Kaip atliekama kačių sterilizacija ir kada ją atlikti?

 

Šios operacijos metu katėms pašalinamos kiaušidės ir gimda (ovariohisterektomija). Atliekant sterilizaciją yra taikoma bendra anestezija, todėl jūsų augintinė nieko nejaus. Jei neplanuojate kačių veisti, sterilizaciją patartina atlikti pakankamai anksti. Katės lytiškai subręsta būdamas 5-6 mėnesių amžiaus, ir tokio amžiaus augintinę jau galima sterilizuoti. Jei įsigijote vyresnio amžiaus katę, jai taip pat galima atlikti sterilizaciją (ši operacija gali būti taikoma ir tada, jei katė jau buvo atsivedusi kačiukų).  Kai tik katė atsigauna po bendros nejautros, šeimininkai gali ją pasiimti namo.

 

Ar pasikeis augintinės charakteris?

 

Dažnai manoma, kad kačių sterilizacija gali visiškai pakeisti augintinės charakterį, tačiau tai nėra tiesa. Po sterilizacijos gyvūnas tampa ramesnis, jam nebereikia ieškoti partnerio giminės pratęsimui, tačiau jis vis tiek išlieka žaismingas ir aktyvus. Gana dažnai katės tampa draugiškesnės ir meilesnės, gali geriau sutarti su kitomis katėmis. Po sterilizacijos išnyksta lytinis potraukis, nebereikia eikvoti energijos partnerio paieškai, todėl labai svarbu normuoti katėms duodamą pašarą, kad augintinė nenutuktų (rekomenduojama rinktis sterilizuotoms katėms skirtą maistą, kuriame yra mažesnis kalorijų kiekis).

 

Svarbiausi sterilizacijos privalumai

 

Po atliktos sterilizacijos jums nebereikės rūpintis galimu katės nėštumu, todėl ramiau galėsite išleisti augintinę į lauką. Be to, gana didelis nesterilizuotų kačių procentas vyresniame amžiuje suserga pūlingu gimdos uždegimu (piometra). Deja, šios ligos simptomus pastebėti yra gana sudėtinga, ir dažnai  į veterinarijos kliniką katė atvežama tik tada, kai liga jau gerokai pažengusi. Kačių sterilizacija gali užkirsti tam kelią, todėl katė gali nugyventi kur kas ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą.

Suskleisti

 

— Kalytės sterilizacija: kam to reikia?

 

Šiandien apie šunų sterilizacijos naudą kalbama vis daugiau, todėl šeimininkai neretai nusprendžia ryžtis kalytės sterilizacijai. Tai padeda išvengti nepageidaujamo augintinės nėštumo, netenka saugoti  kalytės nuo patinų, taip pat šunų sterilizacija leidžia išvengti įvairių sveikatos problemų, dažniausiai pasireiškiančių vyresniame  šuns amžiuje. Jei planuojate savo augintinio sterilizaciją, tikėtina, kad jums kyla klausimų, kaip tai atliekama, ir kokia bus pooperacinė priežiūra, taigi, ką svarbiausia žinoti?

Plačiau...

 

Kalytės ruja neretai sukelia įvairių nepatogumų:kalytę nuolat persekioja patinai, nėra galimybės dalyvauti šunų sporto varžybose,  ir t.t. Jei neplanuojate veisti šunų (kas tikrai nėra labai paprasta), kalytės sterilizacija gali būti iš tiesų palankiu pasirinkimu. Ši operacija yra atliekama naudojant bendrą nejautrą, todėl jūsų augintinė tikrai nejaus skausmo. Sterilizacija turi tikrai nemažai privalumų, todėl pabandysime išvardinti pagrindinius – galbūt tai padės jums paprasčiau apsispręsti.

 

Kalytės sterilizacijos privalumai

  • Kai kurios kalės yra linkusios dominuoti (klaidinga manyti, kad tai būdinga tik patinams), todėl sterilizacija gali išspręsti šias elgesio problemas;
  • Kai kurios kalės yra agresyvios kitiems šunims, todėl sterilizacija gali prislopinti agresyvų elgesį;
  • Kalytei nebus aktualu ieškoti partnerio giminės pratęsimui, todėl ji gali tapti prieraišesnė savo šeimininkams ir nesistengti pabėgti;
  • Rujos metu kai kurios kalės žymi savo teritoriją, todėl tenka naikinti nemalonų šlapimo kvapą. Po sterilizacijos su šia problema susiduriama kur kas rečiau;
  • Kalytės sterilizacija sumažina pienų liaukų vėžio tikimybę. Taip pat ši operacija padeda išvengti ir kitų ligų, tokių kaip cistinė endometriumo hiperplazija, piometra, kiaušidžių cistos, lėtinis endometritas, ir t.t.;
  • Po operacijos nepasireiškia stiprus seksualinis elgesys, kuris būdingas nesterilizuotoms kalėms;
  • Sterilizacija padeda išvengti gimdymo komplikacijų. Taip pat tai padeda kontroliuoti šunų skaičių – šiuo metu gimstančių šuniukų yra daugiau nei gerų šeimininkų, norinčių turėti dar vieną šeimos narį;
  • Kai kurių veislių šunims po rujos pasireiškia pseudo nėštumas, kuriam būdingas neįprastas kalytės elgesys.

 

Kada planuoti kalytės sterilizaciją?

 

Ši operacija gali būti atliekama įvairaus amžiaus kalytėms, tačiau geriausia tą padaryti pakankamai anksti.

Kalytės sterilizacija mes  rekomenduojame atlikti nuo 6 mėn. amžiaus. Bet šį procedūra gali būti atliekama ir vėliau, tačiau SVARBU žinoti, kad negalima sterilizuoti per rują ir du su puse mėnesius po jos.

Jei dvejojate, ar sterilizacija tikrai gali būti geriausiu pasirinkimu, tiesiog pasikonsultuokite su veterinaru, kuris galės atsakyti į įvairius jums kylančius klausimus ir taip pat galės duoti naudingų patarimų. Šiuo metu visos operacijos yra atliekamos tikrai moderniai, o po sterilizacijos kalytės atsigauna labai greitai.

 

Pasiruošimas operacijai

 

Prieš sterilizaciją jūsų šuo bus apžiūrimas veterinarų, jei reikia, bus paskirti tam tikri tyrimai. Svarbu žinoti, kad 12 valandų prieš operaciją augintinio nebus galima šerti,  todėl geriausia operaciją planuoti ryte. Jei šios sąlygos nebus laikomasi, svarbu apie tai informuoti veterinarijos gydytoją – tokiu atveju sterilizacija gali būti nukeliama. Prieš operaciją yra taikoma bendroji nejautra, todėl jūsų šuo nejaus jokio skausmo. Kai gyvūnas užmiega, pasirūpinama, kad pjūvio vieta būtų sterili.

 

Pooperacinė priežiūra

 

Po sterilizacijos atlikimo reikės stebėti ar jūsų šuo nelaižo siūlių – tam tikrais atvejais gali būti naudojamas specialus apsaugantis plastikinis gaubtas. Gijimo periodu ribokite šuns fizinį krūvį, tačiau po dviejų savaičių šuo jau galės užsiimti aktyvia veikla. Taip pat po operacijos už 8-14 dienų reikės apsilankyti pas gydytoją ir išimti siūles.

Šunų sterilizacija nesumažina augintinio aktyvumo, tačiau visiškai išnyksta lytinis potraukis, nebereikia eikvoti energijos ieškant partnerio giminės pratęsimui. Būtent dėl šios priežasties gali pasikeisti augintinio svoris, todėl duodamo pašaro kiekį būtina normuoti.

Suskleisti