Gyvūnų čipavimas - Lentvario Klinika
799
page-template-default,page,page-id-799,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1020

Gyvūnų čipavimas

Gyvūnų čipavimas: kas tai ir kam to reikia?

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. Lietuvoje  įsigaliojo privalomas gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschemomis ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre.

* gyvūnai, keliaujantys į užsienį, privalo turėti mikroschemą, kuri padeda identifikuoti augintinį ir europinį augintinio pasą.

Augintinio paženklinimas poodine mikroschema padeda kur kas greičiau identifikuoti ir  susigrąžinti paklydusį augintinį. Jei jūsų augintinis pasiklystų, jį radęs asmuo galės nuvykti į artimiausią veterinarijos kliniką, kurioje bus patikrinta gyvūno tapatybė. Nors kai kurie šeimininkai nusprendžia ant antkaklio prikabinti žetoną su telefono numeriu, tačiau svarbu pagalvoti ir apie tai, kad augintinis antkaklį gali pamesti ar iš jo išsinerti. Ženklinimas mikroschema yra kur kas efektyvesnis, nes mikročipas visada bus kartu su augintiniu.

Ar gyvūnų čipavimas skausmingas?

Augintinių identifikacijos mikroschema yra nedidelė – vos 14 mm ilgio (ji nėra didesnė nei ryžio grūdas). Mikročipas po oda įvedamas specialia adata, procedūra trunka vos kelias sekundes, ir tai tikrai nėra skausminga. Augintiniams mikroschema nekelia jokio diskomforto, be to, ją pamesti yra tiesiog neįmanoma. Ilgalaikėje perspektyvoje taip pat nereikėtų baimintis dėl mikroschemos kenksmingumo – po oda yra įvedamas pasyvaus veikimo prietaisas, kuris tiesiog nurodo gyvūno identifikacijos numerį. Šios mikroschemos „galiojimo“ trukmė yra daugiau nei 25 metai.

Ką svarbu žinoti, jei planuojate čipuoti augintinį?

Pirmiausia jums reikės susitarti dėl laiko, kada veterinarijos klinikoje bus priimtas jūsų augintinis. Su savimi turėkite gyvūno dokumentus ir savo asmens tapatybės dokumentą. Klinikoje jums reikės užpildyti prašymą dėl augintinio ženklinimo ir įregistravimo. Gyvūnų čipavimo kaina mūsų klinikoje – 20 eur.

Gyvūnų čipavimas gali būti atliekamas bet kokiame augintinio amžiuje, tačiau paprastai šeimininkai tai atlieka pakankamai anksti. Pavyzdžiui, šunų ar kačių veisėjai dažniausiai ženklinimą pasirenka tada, kai į kliniką atvyksta atlikti pirmuosius skiepus.

Svarbu žinoti, kad gyvūnų identifikacijos mikroschema pasikeitus augintinio šeimininkui nėra keičiama nauja – paprasčiausiai gyvūnas yra perregistruojamas kito asmens vardu, o augintinio mikročipas ir jo numeris lieka toks pat (augintinio perregistravimui tuite turėti gyvūno perdavimo kitam šeimininkui (pirkimo-pardavimo, dovanojimo sutartį) .