Odos susirgimų ir ausų ligų gydymas - Lentvario Klinika
841
page-template-default,page,page-id-841,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1020

Odos susirgimų ir ausų ligų gydymas

— Šunų ausų uždegimas: ką svarbu apie jį žinoti?odos susirgimų ir ausų ligos

 

Ausų uždegimas dažniausiai pasireiškia ilgakailiams šunims nulėpusiomis ausimis, tačiau šis sveikatos sutrikimas dažnai kankina ir kitus šunis. Šunų ausų uždegimas dažniausiai pasireiškia pavasarį ir rudenį, kada orai tampa drėgnesni, taip pat ir vasarą, jei šuo maudosi vandens telkiniuose.Taip pat šunų uždegimą gali sukelti alergija aplinkos veiksniams (atopija) arba  netinkamas šerimas.

Plačiau...

 

Kas sukelia šunų ausų uždegimą?

 

Ausų uždegimu šunys gali susirgti dėl daugybės priežasčių – šį susirgimą sukelia mikrobai, mieliagrybiai, ausų erkutės, ir t.t. Į ausis patekę mikroorganizmai ima daugintis tik tada, jei tam yra tinkamos sąlygos – jiems yra reikalinga šiluma ir drėgmė. Jei ausys yra švarios ir sausos, uždegimo reakcijos nesusidarys, todėl labai svarbu reguliariai apžiūrinėti savo augintinio ausis.

 

Šunų ausų uždegimo simptomai

 

Šunys, sergantys ūmiu ausų uždegimu, purto galvą, kasosi ausis, neleidžia liestis prie ausų. Ausys gali būti stipriai paraudusios, patinusios, iš ausų sklinda nemalonus kvapas. Sudirgusios ausys ima išskirti daugiau sekreto, todėl mikroorganizmų dauginimuisi sudaromos dar palankesnės sąlygos.

 

Šunų ausų uždegimo gydymas

 

Labai svarbu į veterinarijos gydytoją kreiptis kuo anksčiau, nes tokiu atveju uždegimas gali būti išgydomas per 1-3 savaites. Pirmiausia ausys yra apžiūrimos ir išvalomos, tuomet yra skiriamas medikamentinis gydymas, kuris priklauso nuo uždegimo sukėlėjo. Jei lėtinis šunų ausų uždegimas nėra gydomas, infekcija gali patekti į vidinę ausį, o tai gali lemti dalinį arba visišką kurtumą, koordinacijos sutrikimus ar kitus sveikatos sutrikimus.

 

Kaip išvengti šunų ausų uždegimo?

Su veterinarijos gydytojo pagalba parinkti tinkamą maistą Jūsų augintiniui (subalansuotas šerimas ).

Šunims, kurie turi nuliepusiąs ausytes, rekomenduojama po maudynių nusausinti ausis (pvz. naudojant kosmetinį vatos diską).

Suskleisti

.

 

 

Šunų dermatito gydymassusirgo suo

Odos problemos – gana dažnas šunų susirgimas, kurio sukėlėjų yra tikrai nemažai. Šuns dermatito gydymas visada priklauso nuo to, kas jį sukėlė, todėl labai svarbu nustatyti tikslią priežastį ir ją pašalinti. Kreipdamiesi į veterinarijos gydytojus galite būti užtikrinti, kad bus pasitelktos visos įmanomos priemonės, galinčios nustatyti ligos tipą, taigi, jūsų augintiniui nebereikės kęsti diskomforto.

Plačiau...

 

Dažniausi šunų dermatitai:

 

  • Blusų sukeltas dermatitas yra nustatomas gana paprastai. Šunų, turinčių blusų, kailio plaukai paprastai būna silpni ir lūžinėjantys, gali būti pastebimi pakitimai uodegos srityje, kur blusos veisiasi dažniausiai. Šuo gali bandyti blusas gaudyti dantimis, nuolat kasytis. Blusų sukelto šunų dermatito gydymas yra atliekamas naikinant šiuos parazitus – gali būti skiriami lašai, šampūnai, ir t.t. Taip pat svarbu tai, kad blusos būtų išnaikinamos ir toje aplinkoje, kur šuo gyvena;
  • Alerginį dermatitą gali sukelti įvairios kailio priežiūrai skirtos priemonės, netinkamas šėrimas;
  • Atopinį dermatitą sukelia aplinkos dirgikliai (dulkių erkutės, žiedadulkės, ir t.t.) Jei šuniui pasireiškia  dermatitas (alerginis arba atopinis) jis nuolatos kasosi, oda gali tapti išberta. Svarbiausia yra nustatyti alergeną ir jį pašalinti, nes tai padės išvengti alergijos pasikartojimo. Jei šuo turi maistinę alergiją, nusiteikite, kad tinkamo pašaro paieškos gali užsitęsti;
  • Seborėjinis dermatitas kartais yra paveldimas, pasireiškia ankstyvame šuns amžiuje, ir gali trukti visą gyvenimą. Seborėjinis dermatitas yra odos pažeidimas, kuris pasireiškia gausiu pleiskanojimu (jį sukelia padidėjęs riebalų išsiskyrimas). Gausus pleiskanojimas gali būti susijęs su kitomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip alergija ar hormoniniai sutrikimai. Jei šuniui įtariama ši liga, labai svarbu nustatyti tikslią jos priežastį, nes tai padės išvengti nepageidaujamų simptomų pasikartojimo.
  • Streso sukeltas dermatitas dažniausiai pasireiškia jautriems šunims. Jei šuo negauna pakankamo fizinio krūvio ar neišsikrauna emociškai, jis gali imti laižyti letenas, kurios taps paraudusios ar net nuplikusios;

Šunų dermatito gydymas kartais yra gana paprastas, tačiau tam tikrais atvejais reikia nusiteikti, kad prireiks nemažai laiko ir pastangų, kad būtų galima visiškai išgydyti šią ligą. Bendradarbiaudami su veterinaru tikrai galėsite pasiekti puikių rezultatų, tad pastebėję neįprastus simptomus nedelsdami apsilankykite veterinarijos klinikoje.

Suskleisti