Odos susirgimų ir ausų ligų gydymas - Lentvario Klinika
841
page-template-default,page,page-id-841,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Odos susirgimų ir ausų ligų gydymas

Šunų ausų uždegimas: ką svarbu apie jį žinoti?

 

Ausų uždegimas dažniausiai pasireiškia ilgakailiams šunims nulėpusiomis ausimis, tačiau šis sveikatos sutrikimas dažnai kankina ir kitus šunis. Šunų ausų uždegimas dažniausiai pasireiškia pavasarį ir rudenį, kada orai tampa drėgnesni, taip pat ir vasarą, jei šuo maudosi vandens telkiniuose.Taip pat šunų uždegimą gali sukelti netinkamas šerimas.

Plačiau...

 

Kas sukelia šunų ausų uždegimą?

 

Ausų uždegimu šunys gali susirgti dėl daugybės priežasčių – šį susirgimą sukelia mikrobai, mieliagrybiai, ausų erkutės, ir t.t. Į ausis patekę mikroorganizmai ima daugintis tik tada, jei tam yra tinkamos sąlygos – jiems yra reikalinga šiluma ir drėgmė. Jei ausys yra švarios ir sausos, uždegimo reakcijos nesusidarys, todėl labai svarbu reguliariai apžiūrinėti ausis ir jas išvalyti.

 

Šunų ausų uždegimo simptomai

 

Šunys, sergantys ūmiu ausų uždegimu, purto galvą, kasosi ausis, neleidžia liestis prie ausų. Ausys gali būti stipriai paraudusios, patinusios, iš ausų sklinda nemalonus kvapas. Sudirgusios ausys ima išskirti daugiau sekreto, todėl mikroorganizmų dauginimuisi sudaromos dar palankesnės sąlygos.

 

Šunų ausų uždegimo gydymas

 

Labai svarbu į veterinarijos gydytoją kreiptis kuo anksčiau, nes tokiu atveju uždegimas gali būti išgydomas per 1-3 savaites. Pirmiausia ausys yra apžiūrimos ir išvalomos, tuomet yra skiriamas medikamentinis gydymas, kuris priklauso nuo uždegimo sukėlėjo. Jei ausyse yra daug pūlingo sekreto, ausys patinsta, tampa sunku jas išvalyti. Tokiu atveju gali prireikti chirurginio ausies kanalo platinimo, nes net ir apgydžius uždegimą jis gali kartotis dėl pernelyg mažo oro patekimo.  Jei lėtinis šunų ausų uždegimas nėra gydomas, infekcija gali patekti į vidinę ausį, o tai gali lemti dalinį arba visišką kurtumą, koordinacijos sutrikimus ar kitus sveikatos sutrikimus.

 

Kaip išvengti šunų ausų uždegimo?

 

Sveiko šuns ausis rekomenduojama valyti kas 1-3 savaites, šiai procedūrai naudokite specialų šunims skirtą ausų valiklį ir vatos tamponėlį. Jei nesate užtikrinti, kad šią procedūrą atliksite tinkamai, galite paprašyti veterinarijos gydytojo, kad jis parodytų, kaip tą atlikti. Jei auginate ilgakailį šunį, rekomenduojama išpešioti vidinėje ausų dalyje augančius plaukus.

Tinkamas maistas ( subalansuotas šerimas )

Suskleisti

 

 

Šunų dermatito gydymas

Odos problemos – gana dažnas šunų susirgimas, kurio sukėlėjų yra tikrai nemažai. Šuns dermatito gydymas visada priklauso nuo to, kas jį sukėlė, todėl labai svarbu nustatyti tikslią priežastį ir ją pašalinti. Kreipdamiesi į veterinarijos gydytojus galite būti užtikrinti, kad bus pasitelktos visos įmanomos priemonės, galinčios nustatyti ligos tipą, taigi, jūsų augintiniui nebereikės kęsti diskomforto.

Plačiau...

Šunų dermatito tipai

  • Blusų sukeltas dermatitas yra nustatomas gana paprastai. Šunų, turinčių blusų, kailio plaukai paprastai būna silpni ir lūžinėjantys, gali būti pastebimi pakitimai uodegos srityje, kur blusos veisiasi dažniausiai. Šuo gali bandyti blusas gaudyti dantimis, nuolat kasytis. Blusų sukelto šunų dermatito gydymas yra atliekamas naikinant šiuos parazitus – gali būti skiriami lašai, šampūnai, ir t.t. Taip pat svarbu tai, kad blusos būtų išnaikinamos ir toje aplinkoje, kur šuo gyvena;
  • Streso sukeltas dermatitas dažniausiai pasireiškia jautriems šunims. Jei šuo negauna pakankamo fizinio krūvio ar neišsikrauna emociškai, jis gali imti laižyti letenas, kurios taps paraudusios ar net nuplikusios;
  • Alerginį dermatitą gali sukelti įvairios kailio priežiūrai skirtos priemonės, netinkamas maitinimas, taip pat ir aplinkos dirgikliai (dulkių erkutės, žiedadulkės, ir t.t.) Jei šuniui pasireiškia alerginis dermatitas, jis nuolatos kasosi, oda gali tapti išberta. Svarbiausia yra nustatyti alergeną ir jį pašalinti, nes tai padės išvengti alergijos pasikartojimo. Jei šuo turi maistinę alergiją, nusiteikite, kad tinkamo pašaro paieškos gali užsitęsti;
  • Seborėjinis dermatitas kartais yra paveldimas, pasireiškia ankstyvame šuns amžiuje, ir gali trukti visą gyvenimą. Seborėjinis dermatitas yra odos pažeidimas, kuris pasireiškia gausiu pleiskanojimu (jį sukelia padidėjęs riebalų išsiskyrimas). Gausus pleiskanojimas gali būti susijęs su kitomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip alergija ar hormoniniai sutrikimai. Jei šuniui įtariama ši liga, labai svarbu nustatyti tikslią jos priežastį, nes tai padės išvengti nepageidaujamų simptomų pasikartojimo.

Šunų dermatito gydymas kartais yra gana paprastas, tačiau tam tikrais atvejais reikia nusiteikti, kad prireiks nemažai laiko ir pastangų, kad būtų galima visiškai išgydyti šią ligą. Bendradarbiaudami su veterinaru tikrai galėsite pasiekti puikių rezultatų, tad pastebėję neįprastus simptomus nedelsdami apsilankykite veterinarijos klinikoje.

Suskleisti