Šunų gydymas: dažniausiai diagnozuojamos ligos - Lentvario Klinika
907
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-907,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Šunų gydymas: dažniausiai diagnozuojamos ligos

Category
info, Pasikalbėjimai, patarimai

Šunų gydymas: dažniausiai diagnozuojamos ligos

Šunys – vieni populiariausių augintinių: mūsų šalyje jų suskaičiuojama maždaug 700 000. Šunų augintojai rūpinasi, kad keturkojis draugas visada jaustųsi puikiai, todėl siekiama užtikrinti visavertę mitybą, pakankamą fizinį aktyvumą, o prireikus – profesionalią veterinarinę pagalbą. Šunų gydymas yra siūlomas kiekvienoje mūsų šalies klinikoje, todėl visuomet galima pasirinkti tinkamiausius specialistus. Nors šunų ligų yra tikrai daug ir įvairių, tačiau kai kurios jų yra dažnesnės nei kitos. Taigi, dėl kokių susirgimų į specialistus kreipiamasi dažniausiai?

Otitas

Otitas – tai ausies landos uždegimas, kuris išsivysto dėl patekusių infekcijų arba neteisingo  šėrimo. Šis susirgimas dažniausiai yra diagnozuojamas nulėpausiams šunims (pavyzdžiui, spanieliams, seteriams, bigliams, ir t.t.), nes sudrėkus ausims atsiranda palanki terpė daugintis bakterijoms. Nors šunų gydymas įprastai būna efektyvus ir nėra labai sudėtingas, tačiau otito tikrai galima išvengti: rekomenduojama po maudynių nusausinti ausis, reguliariai patikrinti jų švarą, parinkti tinkamą pašarą.

Babeziozė

Babeziozė – erkių platinama liga, kurios eiga gali būti ūminė arba lėtinė. Augintiniui gali pakilti kūno temperatūra, šlapimo spalva tampa tamsesnė nei įprastai, šuo tampa vangus, mažiau valgo. Pastebėjus šiuos simptomus labai svarbu kuo skubiau kreiptis į veterinarijos kliniką – jei babeziozė bus pradedama gydyti kiek įmanoma anksčiau, gydymo eiga bus gerokai paprastesnė ir sklandesnė.

Konjunktyvitas

Konjunktyvitas – tai akių junginės uždegimas, dažniausiai išsivystantis tuomet, kai į akis patenka svetimkūnių (dulkių, vabzdžių, plaukų, ir t.t.) Augintinio akis parausta ir pabrinksta, pasirodo išskyrų, gali atsirasti šviesos baimė. Akių ligos visuomet sukelia tikrai didelį diskomfortą, tad svarbu pasirūpinti, kad šunų gydymas būtų pradedamas kiek įmanoma anksčiau.

Šunidžių kosulys

Šunidžių kosulys – tai užkrečiama liga, kuria dažniausiai užsikrečia parodose dalyvaujantys šunys. Augintinis ima sausai kosėti, gali pasireikšti ir kiti simptomai. Šunų gydymas dažniausiai yra atliekamas skiriant antibiotikus, pasveikstama per maždaug 2 savaites. Jei siekiama apsisaugoti nuo šios ligos, augintinį rekomenduojama paskiepyti (vakcina galioja metus).

Taip pat gana dažnai nustatomos šunų dantų ligos, kurioms taip pat svarbu skirti pakankamai dėmesio. Šunų dantis būtina profilaktiškai valyti, o prireikus svarbu atlikti apnašų ir akmenų valymą veterinarijos klinikoje (procedūra atliekama taikant sedaciją (lengvą narkozę))