Šunys – vieni populiariausių augintinių: mūsų šalyje jų suskaičiuojama maždaug 700 000. Šunų augintojai rūpinasi, kad keturkojis draugas visada jaustųsi puikiai, todėl siekiama užtikrinti visavertę mitybą, pakankamą fizinį aktyvumą, o prireikus – profesionalią veterinarinę pagalbą.
Nors šunų ligų yra tikrai daug ir įvairių, tačiau kai kurios jų yra dažnesnės nei kitos. Taigi, dėl kokių susirgimų kreipiamasi dažniausiai?
Babeziozė – erkių platinama liga, kurios eiga gali būti ūminė arba lėtinė. Augintiniui gali pakilti kūno temperatūra, šlapimo spalva tampa tamsesnė nei įprastai, šuo tampa vangus, mažiau valgo, bogiau valdo užpakalines kojas. Pastebėjus šiuos simptomus labai svarbu kuo skubiau kreiptis į veterinarijos kliniką – jei babeziozė bus pradedama gydyti kiek įmanoma anksčiau, gydymo eiga bus gerokai paprastesnė ir sklandesnė.
Konjunktyvitas – tai akių junginės uždegimas, dažniausiai išsivystantis tuomet, kai į akis patenka svetimkūnių (dulkių, vabzdžių, plaukų, ir t.t.) Augintinio akis parausta ir pabrinksta, pasirodo išskyrų, gali atsirasti šviesos baimė. Akių ligos visuomet sukelia tikrai didelį diskomfortą, tad svarbu pasirūpinti, kad šunų gydymas būtų pradedamas kiek įmanoma anksčiau.
Šunidžių kosulys – tai užkrečiama liga, kuria dažniausiai užsikrečia parodose dalyvaujantys šunys. Augintinis ima sausai kosėti, gali pasireikšti ir kiti simptomai. Šunų gydymas dažniausiai yra atliekamas skiriant antibiotikus, pasveikstama per maždaug 2 savaites. Jei siekiama apsisaugoti nuo šios ligos, augintinį rekomenduojama paskiepyti (vakcina galioja metus).
Jeigu pastebėjote, kad Jūsų šuo: pastoviai krato galvą, kasa ausis, prispaudžia ausis ar laiko palinkęs galvą į šoną – tai yra pagrindiniai simptomai ausų ligų. Taip pat, jeigu labai intensyviai gaminasi ausų išskyros ir Jus vis dažniau ir daugiau valote augintiniui ausys – tai irgi skambutis , kad jau reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Otitas – tai ausies landos uždegimas, kuris išsivysto dėl patekusių infekcijų, atopijos arba neteisingo šėrimo. Šis susirgimas dažniausiai yra diagnozuojamas nulėpausiams šunims (pavyzdžiui, spanieliams, seteriams, bigliams, ir t.t.), nes sudrėkus ausims atsiranda palanki terpė daugintis bakterijoms- rekomenduojama po maudynių nusausinti ausis, reguliariai patikrinti jų švarą, parinkti tinkamą pašarą.
Mažų ir miniatiriunių veislių šuniukams ( jorkšyro terjerai, špicai, bišonai, čihuahua, toy pudeliukai ir kt.) reikia skirti ypatingą dėmesį dantų priežiūrai, kadangi jie turi polinkį į aktyvesnį dantų apnašų susidarymą. Blogas kavapas iš burnos – vienas iš pagrindinių simptomų dantų problemų. Rekomenduojame, visada su savo veterinarijos gydytoju aptarti augintinio dantų priežiūrą. Taip pat, ar reiktų atlikti profesionalų dantų akmenų valymą ultragarsiniu skaleriu.