Profilaktinės procedūros - Lentvario Klinika
855
page-template-default,page,page-id-855,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1020

Profilaktinės procedūros

Kokias priemones pasirinkti nuo erkių?

 

gyvunu apsauga nuo erkiuErkės prabunda tada, kai oro temperatūra įšyla iki 5-7 laipsnių Celsijaus, todėl  nuo vasario vidurio iki vėlyvo rudens svarbu pasirūpinti tinkama augintinių apsauga nuo šių parazitų.  Šiuo metu yra žinoma net 850 erkių rūšių, iš kurių 8 perneša įvairias ligas. Pasirūpinę tinkama gyvūnų apsauga nuo erkių galėsite gerokai sumažinti tikimybę užsikrėsti jų platinomis ligomis. Šiuo metu priemonių nuo erkių pasirinkimas yra gana platus, taigi, kokias jų vertėtų pasirinkti? 

Plačiau...

 

 

Antkakliai nuo erkių

 

Ši gyvūnų apsauga nuo erkių yra viena paprasčiausių,o antkaklių veiksmingumas gali būti net iki aštuonių mėnesių. Svarbu žinoti, kad antkakliai nuo erkių ir kitų parazitų bus veiksmingi tik tada, jei antkaklis kontaktuos su augintinio oda, todėl ši priemonė  tinka tik trumpakailiams augintiniams.

( Augintinio plauko ilgis turi būti < 2 cm.).

 

Lašai nuo erkių

 

Tai – populiariausia gyvūnų apsauga nuo erkių. Jų veikimas gali būti dvejopas: lašai gali būti skirti atbaidyti erkes arba paralyžiuoti jų nervinius impulsus, jei erkė įsisiurbtų. Įprastai tokia apsauga nuo erkių yra veiksminga maždaug mėnesį, o šiuo metu įvairių gamintojų, siūlančių tokius preparatus, yra tikrai daug. Pasikonsultavę su veterinaru galės pasirinkti tinkamiausius lašus.

 

Kramtomos tabletės

 

Kramtomos tabletės – tai gana nauja gyvūnų apsauga nuo erkių. Kramtomos tabletės gali būti dviejų tipų – veikiančios vieną arba tris mėnesius. Šios tabletės yra gaminamos patrauklaus skonio, todėl augintinis neatsisakys jos sukramtyti.

 

 

Įvairūs purškalai

 

Šiuo metu taip pat siūloma rinktis iš gausybės įvairių purškalų nuo erkių. Jie yra skirti atbaidyti erkes ir kitus parazitus, tačiau tokių priemonių veikimo trukmė yra gana trumpa – purškalą reikia naudoti kas kartą, kada einate į lauką. Įvairūs purškalai, skirti apsisaugoti nuo erkių, dažniausiai naudojami kaip papildoma priemonė, nes jų veiksmingumas nėra labai didelis.

 

 

Svarbu žinoti,

kad šimtaprocentinės priemonės nuo erkių paprasčiausiai nėra, o šunims skirtos priemonės ne visada tinka katėms ir kitiems gyvūnams. Po pasivaikščiojimo lauke visada svarbu atidžiai apžiūrėti augintinio kailį ir įsitikinti, kad nėra užropojusių erkių. Jei erkė įsisiurbtų – nepanikuokite ir kuo skubiau ją ištraukite (sukamaisiais judesiais). Jei pastebėtumėte augintinio savijautos pokyčių, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Suskleisti

 

Šunų skiepai: ką vertėtų žinoti?

Profilaktinės procedūros

 

Lietuvoje šunys kasmet skiepijami kombinuota vakcina, kuri padeda apsaugoti augintinį nuo įvairių ligų. Šunų skiepai paruošia imuninę sistemą kovai su ligas sukeliančiais organizmais, todėl galima išvengti užkrato ar ligos eigą paversti kur kas paprastesne. Jauni šuniukai turi būti skiepijami nuo parvoviruso, maro ir hepatito, vėliau – ir nuo pasiutligės. Vėliau šunys yra kasmet skiepijami kombinuota vakcina.

Plačiau...

 

Kodėl būtina reguliariai skiepyti šunis?

 

Nors gali atrodyti, kad jūsų augintiniui nieko nenutiks, tačiau niekada negalite būti šimtu procentų užtikrinti. Šunų skiepai padeda sukurti apsauginę sistemą, todėl galima išvengti ligos sukėlėjų užkrato. Nors šiuo metu Lietuvoje nebėra didelių pasiutligės židinių, tačiau tuomet, jei augintiniai nebūtų skiepijami, tik laiko klausimas, kada sulauktume jos protrūkio. Skiepai nuo pasiutligės per visą jų naudojimo laikotarpį yra išgelbėję daugybę šunų ir žmonių gyvybių, todėl  galima drąsiai teigti, kad jie yra būtini.

 

Kada reikia skiepyti šunis?

 

Jei šuniukų mamos imuninė sistema yra sveika, gimę šuniukai žįsdami pieną įgyja laikiną imunitetą, tačiau vėliau tenka pasirūpinti skiepais. Pirmoji vakcina yra suleidžiama tada, kai šuniukams sueina 6-8 savaitės, o vėliau daroma 3-4 savaičių pertrauka, o paskutinė serijos vakcina turi būti suleidžiama tada, kai šuo yra sulaukęs 12 savaičių amžiaus. Vėliau šunys yra skiepijami kas metus – vizito metu yra suleidžiama kombinuota vakcina. Taip pat veterinarijos klinikose galima pasirinkti ir papildomus skiepus (pavyzdžiui, nuo šunidžių kosulio, kuriuo dažniausiai užsikrečiama parodų ar dresūros pamokų metu).

 

Ar šunų skiepai turi šalutinį poveikį?

 

Dažniausiai skiepijimas nepalieka jokių neigiamų padarinių, tačiau kartais gali pasireikšti šalutinis poveikis. Pavyzdžiui, skiepo vietoje gali likti gumbelis, ir tai yra visiškai natūralu – po kurio laiko jis išnyks. Vis dėlto, retais atvejais po skiepų šuniui gali pasireikšti karščiavimas, vėmimas, stiprus viduriavimas, ir t.t. Jei pastebėtumėte neįprastus simptomus, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Nors visada rekomenduojama nepraleisti nė vienos vakcinos, tačiau gali būti skiepijami ir suaugę šunys. Jei pasiėmėte augintinį ir nežinote jo ligos  istorijos, tokiu atveju rekomenduojama iš karto apsilankyti veterinarijos klinikoje, kurioje bus įvertinama šuns sveikatos būklė, ir, jei reikia, atliekami skiepai.

Suskleisti