Šunų dantų apnašų valymas - Lentvario Klinika
781
page-template-default,page,page-id-781,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1020

Šunų dantų apnašų valymas

burnos_higine

Dantų apnašų turi net 80 procentų vyresnių nei trijų metų amžiaus šunų (ypač mažų veislių šuniukai). Taip nutinka dėl to, kad šunų pašaras tampa vis lengviau kramtomas, todėl nėra galimybės apnašoms nusivalyti savaime. Šunų dantų apnašų valymas – tai gana dažna paslauga, dėl kurios yra kreipiamasi į veterinarijos kliniką.

Augintinio mityba – labai svarbi

 

Šuns pašaras turėtų būti toks, kurį reikėtų  kramtyti. Pernelyg smulkiai supjaustomas maistas ar labai mažos sauso maisto granulės tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas, nes tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl ima kauptis apnašos. Jei šuo yra šeriamas tinkamomis sauso maisto granulėmis ar nuolatos gauna šunims skirtų kramtalų, apnašų susidarymo galimybė  bus mažesnė.

Tinkama šuns dantų priežiūra

 

Šiuo metu galima rasti gana nemažai šunims skirtų dantų priežiūros priemonių. Tai gali būti specialios dantų pastos, purškikliai, gėliai, ir t.t. Prie dantų valymo procedūros šunis rekomenduojama pratinti dar nuo mažumės, nes tai galės padėti išvengti streso ir „nesusikalbėjimo“ su augintiniu. Jei šuo nesileidžia valyti dantų, galite rinktis specialius purškalus ar gėlius, kurių naudojimas yra paprastesnis.

Šunų dantų apnašų valymas veterinarijos klinikoje

 

Šunų dantų apnašos klinikoje yra valomos ultragarsiniu aparatu taikant sedaciją arba  bendrą nejautrą. Net ir patiems kantriausiems augintiniams ši procedūra gali atrodyti pernelyg nemaloni, todėl siekiama tam užkirsti kelią. Procedūros atlikimo laikas užima apie 2 val., o tuomet, kada augintinis pabunda po anestezijos, jį galima  pasiimti namo.

 

Kodėl svarbu valyti šuns dantų apnašas?

 

Šunų dantų akmenų valymas padeda išvengti įvairių dantenų ligų – gingvito, periodonto ligų, virškinimo ligų ir t.t. Tokie susirgimai  kelia didelį diskomfortą, augintinis gali tapti irzlus, vengti kramtyti pašarą. Kad taip nenutiktų, pasirūpinkite savo augintinio dantų priežiūra.

Klaidinga manyti, kad blogas šuns burnos kvapas yra natūralus reiškinys. Iš tiesų prastą kvapą lemia burnoje vykstantys uždegimai, kuriuos sukelia susikaupusios dantų apnašos arba virškinimo problemos. Taigi, pasirūpinkite, kad jūsų augintinis būtų sveikas, ir jo dantų priežiūrai skirkite pakankamai dėmesio.